+48 61 666 13 66

Dźwigniki nożycowe

Dźwignik nożycowy ułatwia załadunek i rozładunek towarów z poziomu podłogi ( lub innego ) do wysokości burty pojazdu, w miejscach lub budynkach pozbawionych rampy przeładunkowej. Bezstopniowa regulacja wysokości podnoszenia pozwala na obsługę dowolnych samochodów ciężarowych i dostawczych, bez konieczności budowania kosztownych ramp. Pozwala także na połączenie komunikacyjne każdych dwóch poziomów mieszczących się w zakresie pracy urządzenia. Krótki czas podnoszenia (około 20 – 30 sek. z pozycji spoczynkowej do ok.1600 mm) pozwala na szybki przeładunek. Sterowanie dźwignikiem odbywa się jedynie dwoma przyciskami „góra” i ” dół”. Możliwe jest zdublowane sterowanie poprzez umieszczenie dodatkowej kasety sterującej na barierce platformy dźwignika. Kaseta sterownicza wyposażona jest w grzybkowy wyłącznik bezpieczeństwa.

W położeniu spoczynkowym dźwignik jest równy poziomowi posadzki, dzięki czemu nie zabiera miejsca na placu manewrowym. Możliwy jest przejazd po platformie dźwignika samochodów o nacisku osi wynoszącym 150% jego udźwigu.

Opcjonalnie montowane są barierki oraz klapy łączące ruchomą platformę z obsługiwanym pojazdem. Dzielona konstrukcja klap umożliwia dostosowanie szerokości do skrzyni samochodu. W przypadku węższych samochodów fragment klapy zostaje w pozycji pionowej, a transport ładunków odbywa się po pozostałych piórach klapy. Klapy można montować na każdym z boków platformy dźwignika. Do dźwignika dołączamy projekt fundamentu tak, aby mieć pewność, ze będzie on idealnie dopasowany, przez co praca urządzenia będzie optymalna.

Do urządzenia dołączamy wszelkie dokumenty niezbędne do objęcia dozorem UDT.

Po więcej informacji